Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na 6 Niedzielę Zwykłą 14.02.2021

By 14 lutego 2021 No Comments
  1. Dziś 6 niedziela zwykła. O godz. 15.30 w koronce do Miłosierdzia Bożego będziemy polecać naszych Zmarłych w modlitwie wypominkowej i o 16 ofiarujemy w ich intencji Mszę św.
  2. Porządek adoracji przed Najświętszym Sakramentem w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego: 12:00 – Rzeszotary, 13:00 – Podstolice, 14:00 – Ochojno, 15:00 – Golkowice i Zamłynie.
  3. W środę przypada „Środa Popielcowa” rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze Święte, podczas których zostanie poświęcony popiół oraz zostaną posypane głowy odbędą się o godz. 7:30, 16:00 oraz 18:00. Przyjęcie popiołu jest znakiem nawrócenia i przemiany serca oraz podjęciem czynów miłosierdzia. Modlitwa, post i jałmużna to trzy ścieżki doskonalenia naszego życia. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły.
  4. W środę o godz. 18 zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W piątki Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17 dla dzieci, a dla dorosłych po Mszy Świętej o godz. 18.
  6. W piątek o godz. 18 Godzina Miłosierdzia, podczas której będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych. Najpierw odprawimy w ich intencji Mszę Świętą a później polecimy naszych zmarłych Miłosiernemu Ojcu podczas koronki do Miłosierdzia Bożego. Szczegółowe intencje znajdują się w gablocie przed Kościołem i na broszurach przy wyjściu.
  7. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00. Taca będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  8. Nasza parafia w miesiącu lutym prowadzi na facebook-u transmisję Mszy Świętej niedzielnej o godz. 9. Serdeczne Bóg zapłać za dotychczas przekazane ofiary tu w świątyni i na konto parafialne.
  9. Dziękujemy Rodzinom z Ochojna przy ul. Staropolskiej od nr 51 – 88 i ul. Kresowa. za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające  w Ochojnie przy ul. Staropolskiej od nr 89 do końca i przy ul. Podegrodzie, ul. Gołębia, ul. Wiosenna i ul. Paryska.
  10. Z wielkim bólem i smutkiem w dniu wczorajszym przyjąłem wiadomość o odejściu do domu Ojca Księdza Prałata Jana Pałasza długoletniego Proboszcza naszej parafii. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 18 lutego 2021r. w naszym Kościele. O godz. 11 odbędzie się Msza Święta pogrzebowa, w której będą mogli uczestniczyć parafianie z Ochojna i Rzeszotar, o godz. 13 odbędzie się Msza Święta pogrzebowa dla parafian z Podstolic, Golkowic i Zamłynia. Natomiast o godz. 15 odbędzie się Msza Święta Żałobna pod przewodnictwem ks. Kardynała dla rodziny, przyjaciół i najbliższych +ks. Prałata Jana Pałasza. Po nabożeństwie nastąpi odprowadzenie zmarłego na cmentarz parafialny w Podstolicach, gdzie zostanie pochowany. Miłosiernemu Ojcu polećmy duszę śp. +ks. Prałata Jana Pałasza oraz +Jana Denko, którego Pan Bóg również odwołał do siebie w minionym tygodniu  Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie….