Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na II. Niedzielę Zwykłą 17.01.2021

By 16 stycznia 2021 No Comments
  1. Dziś 2 niedziela zwykła. W dniu dzisiejszym Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  2. We wtorek przypada wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa.
  3. W środę o godz. 18 podczas nowenny skierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W czwartek przypada wspomnienie św. Agnieszki – dziewicy i męczennicy. W tym dniu przypada również Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzę obfitych łask Bożych, dużo zdrowia i radości z wnucząt. Już dziś zapraszam na przyszłą niedzielę na sumę, gdzie będziemy wspólnie kolędować z kapelą góralską Piotra Majerczyka dla naszych Dziadków i z Naszymi Dziadkami. Z okazji ich święta na Mszy Świętej o godz. 11 będziemy Bogu dziękować za ich wielkie serce i prosić Matkę Bożą Podstolicką o opiekę nad Nimi. Tym Dziadkom, którzy już od nas odeszli dajmy to, co możemy najlepszego, czyli naszą modlitwę.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 modlitwy o trzeźwość i zmianka różańcowa róż żeńskich.
  6. W ostatnich dniach docierały do nas informacje na temat najsilniejszego od 140 lat trzęsienia ziemi, które w dniach 29 grudnia 2020r. oraz 6 stycznia 2021r. nawiedziły Chorwację. Setki osób zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. W obliczu tego strasznego kataklizmu chorwacka Caritas zwróciła się z prośbą o pomoc. Podejmując apel ks. abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, włączmy się 24 stycznia w modlitwę za ofiary trzęsienia ziemi oraz w zbiórkę pieniędzy do puszek przed Kościołem na rzecz poszkodowanych. Za wszelkie przekazane ofiary Bóg zapłać.
  7. Nasza parafia w miesiącu styczniu prowadzi na facebook-u transmisję Mszy Świętej niedzielnej o godz. 9.
  8. Spotkania kolędowe dla mieszkańców poszczególnych regionów parafii rozpoczną się o godz. 18 Mszą Święta w ich intencji. Po Mszy Świętej wspólne kolędowanie przy żłóbku, podczas którego będziemy wypraszać dla ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Podstolickiej. Wcześniej w tym dniu odbędzie się kolęda w domach na wyraźne zaproszenie parafian.

Porządek kolędy w zbliżającym się tygodniu:

– w poniedziałek 18.01.2021 od godz. 14 – Podstolice – od p. Marii Gawor do p. Ewy Sołtys

– we wtorek 19.01.2021 od godz. 14 – Podstolice – od p. Sylwii Wrony do p. Jana Miśkiewicza oraz od p. Anety Szerszeń do p. Kazimierza Pietrzyka

– w środę 20.01.2020 od godz. 9 –  Podstolice – od p. Stefanii Gawor do p. Grażyny Chlebda

– w czwartek 21.01.2020 od godz. 14 – Podstolice – od p. Eweliny Zięba do p. Marty Miśkiewicz

Nadal mogą zgłaszać się parafianie, którzy pragną przyjąć kapłana w swoich domach z wizytą duszpasterska (zakrystia, kancelaria, telefon).

9. Dziękujemy Rodzinom z Ochojna przy ul. Sołeckiej za ich troskę o naszą świątynię i ofiarę na potrzeby świątyni. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające  w Ochojnie przy ul. Polańskiej, Morelowej, Lipowej i Zawiłej.