Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego 10.01.2021

By 9 stycznia 2021 No Comments
  1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego. Chrzest Chrystusa jest objawieniem, czyli epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzie grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha Świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczyna okres zwykły. O godz. 15.30 w koronce do Miłosierdzia Bożego będziemy polecać naszych Zmarłych w modlitwie wypominkowej i o 16 ofiarujemy w ich intencji Mszę św.
  2. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W piątek o godz. 18 Godzina Miłosierdzia, podczas której będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych. Najpierw odprawimy w ich intencji Mszę Świętą a później polecimy naszych zmarłych Miłosiernemu Ojcu podczas koronki do Miłosierdzia Bożego. Szczegółowe intencje znajdują się w gablocie przed Kościołem.
  4. Nasza parafia w miesiącu styczniu prowadzi na facebook-u transmisję Mszy Świętej niedzielnej o godz. 9. Serdeczne Bóg zapłać za dotychczas przekazane ofiary tu w świątyni i na konto.
  5. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą, nie odbędą się w formie tradycyjnej. Pragnę jednak spotkać się z Parafianami w naszej świątyni na wspólnym kolędowaniu przy żłóbku, aby wypraszać dla ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Podstolickiej. Każde spotkanie rozpocznie się o godz. 18 Mszą Świętą w intencji mieszkańców poszczególnych regionów parafii, po której odbędzie się wspólne śpiewanie kolęd. Wcześniej w tym dniu na wyraźne zaproszenie rodzin, od godziny 9 odwiedziny w domach.

Porządek kolędy w zbliżającym się tygodniu:

– w poniedziałek 11.01.2021 – Ochojno ul. Jagiellońska – od Państwa Sólnica do Państwa Żołnierczyków

– we wtorek 12.01.2021 – Ochojno ul. Jagiellońska – od Państwa Tomanów i ul. Cosówka

– w środę 13.01.2020 –  Ochojno ul. Popiełuszki, ul Bliska, ul. Dąbrówki i ul. Głogowa

– w czwartek 14.01.2020 – Ochojno ul. Staropolska, ul. Podegrodzie, ul. Sołecka, ul. Zawiła,
ul. Podhalańska, ul. Muzyczna i ul. Potocka

– w piątek 15.01.2021 – Podstolice – od Państwa Opryszków do Państwa Lebiest

Nadal mogą zgłaszać się parafianie, którzy pragną przyjąć kapłana w swoich domach z wizytą duszpasterska (zakrystia, kancelaria, telefon).

6. Dziękujemy Rodzinom z Ochojna mieszkających przy ul. Podhalańskiej za ich troskę o naszą świątynię i ofiarę na potrzeby parafii. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające  w Ochojnie przy ul. Sołeckiej.