Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na 2 Niedzielę po Narodzeniu Pańskim 03.01.2021

By 2 stycznia 2021 No Comments
  1. Dziś 2 niedziela po Narodzeniu Pańskim. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca nasz udział w Eucharystii zakończymy krótką adoracją. Po Mszy Świętej o godz. 11 zmianka tajemnic Róży Męskiej. O godz. 15.30 w koronce do Miłosierdzia Bożego będziemy polecać naszych Zmarłych w modlitwie wypominkowej i o 16 ofiarujemy w ich intencji Mszę św.
  2. W kalendarzu liturgicznym w środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
  3. W środę o godz. 16 zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jak zawsze w pierwszą środę miesiąca błogosławieństwo dzieci, które rok temu w styczniu przyjęły sakrament chrztu św.
  4. Przyszła niedziela obchodzona jako Święto Chrztu Pańskiego kończy okres liturgiczny Narodzenia Pańskiego. O godz. 15.30 w koronce do Miłosierdzia Bożego będziemy polecać naszych Zmarłych w modlitwie wypominkowej i o 16 ofiarujemy w ich intencji Mszę św.
  5. Nasza parafia w miesiącu styczniu prowadzi na facebook-u transmisję Mszy Świętej niedzielnej o godz. 9. Serdeczne Bóg zapłać za dotychczas przekazane ofiary tu w świątyni i na konto.
  6. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą, nie odbędą się w formie tradycyjnej. Pragnę jednak spotkać się z Parafianami w naszej świątyni na wspólnym kolędowaniu przy żłóbku, aby wypraszać dla ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Podstolickiej. Każde spotkanie rozpocznie się o godz. 18 Mszą Świętą w intencji mieszkańców poszczególnych regionów parafii, po której odbędzie się wspólne śpiewanie kolęd (proszę przynieść małe naczynko na wodę święconą). Wcześniej w tym dniu na wyraźne zaproszenie rodzin, od godziny 9 odwiedziny w domach.

Porządek kolędy w zbliżającym się tygodniu:

– w poniedziałek 04.01.2021 – Podstolice Zamłynie

– we wtorek 05.01.2021 – Podstolice Polanki

– w czwartek 07.01.2020 –  Podstolice Szwaby

– w piątek 08.01.2020 – Ochojno ul. Lwowska

– w poniedziałek 11.01.2021 – Ochojno ul. Jagiellońska

– we wtorek 12.01.2021 – Ochojno ul. Jagiellońska

Nadal mogą zgłaszać się parafianie, którzy pragną przyjąć kapłana w swoich domach z wizytą duszpasterska (zakrystia, kancelaria, telefon).

7. Dziękujemy Rodzinom z Podstolic – od Pani Lucyny Gawor do Państwa Bobków za ich troskę o naszą świątynię i ofiarę na potrzeby parafii. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające  w Ochojnie przy ul. Podhalańskiej.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg odwołał do siebie + Mieczysława Brożka, Henryka Wolana, Wandę Dzido oraz Antoniego Czaję. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…