Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny 27.12.2020

By 27 grudnia 2020 No Comments
 1. Dzisiejsza niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego jest Świętem Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W sposób szczególny modlimy się w intencji naszych rodzin odnawiając przyrzeczenia małżeńskie. W dniu dzisiejszym o godz. 15 koronka do Miłosierdzia Bożego, modlitwy o trzeźwość w rodzinach i zmianka różańcowa Róży Żeńskiej.
 2. Dziś przypada święto św. Jana, apostoła i ewangelisty
 3. W poniedziałek przypada święto św. Młodzianków męczenników.
 4. W środę o godz. 18 podczas nowenny skierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek wspominamy św. Sylwestra papieża. Msza św. na zakończenie roku kalendarzowego połączona z nieszporami o godz. 17. W „suplikacji” wyrazimy żal za nasze grzechy i zaniedbania minionego roku a na koniec zaśpiewamy dziękczynne „Te Deum” za dary, które otrzymaliśmy od Boga w 2020 roku.
 6. W piątek ( 1 stycznia 2021 r.) – w Nowy Rok przypada UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Jest to równocześnie 54 Światowy Dzień Pokoju. Z racji uroczystości nie ma postu a składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać codziennie przed Mszą św.
 7. W sobotę wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. O godz. 7  Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy Świętej ok. 8.30 zmianka różańcowa Róży Dziecięcej.
 8. Z racji świątecznych odwiedzin chorych, następne będą w pierwszą sobotę lutego.
 9. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja po każdej Mszy Świętej. Po Mszy Świętej o godz. 11 zmianka różańcowa Róży Męskiej. O 15.30 modlitwy i Msza wypominkowa za zmarłych.
 10.  Nasza parafia w miesiącu styczniu prowadzi na facebook-u transmisję Mszy Świętej niedzielnej o godz. 9. Serdeczne Bóg zapłać za dotychczas przekazane ofiary tu w świątyni i na konto.
 11. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą, nie odbędą się w formie tradycyjnej. Pragnę jednak spotkać się z Parafianami w naszej świątyni na wspólnym kolędowaniu przy żłóbku, aby wypraszać dla ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Podstolickiej. Każde spotkanie rozpocznie się o godz. 18 Mszą Świętą w intencji mieszkańców poszczególnych regionów parafii, po której odbędzie się wspólne śpiewanie kolęd. Wcześniej w tym dniu na wyraźne zaproszenie rodzin, odwiedziny w domach. W związku z tym bardzo proszę o zgłaszanie się parafian, którzy pragną przyjąć kapłana w swoich domach z wizytą duszpasterska (zakrystia, kancelaria, telefon). Porządek kolędy zostanie podany w Nowy Rok.
 12.  Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w Podstolicach – od Państwa Burdów do Państwa Gaworów za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Podstolicach – od Pani Lucyny Gawor do Państwa Bobków.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg odwołał do siebie + Bronisława Nowaka. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…