Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na IV. Niedzielę Adwentu 20.12.2020

By 19 grudnia 2020 No Comments
 1. Dziś 4 niedziela Adwentu. W dniu dzisiejszym o godz. 14 specjalna Msza św. dla chorych z sakramentem Namaszczenia Chorych, a od godz. 13 okazja do spowiedzi.
 2. Zapraszam na Msze Święte roratnie, które są sprawowane codziennie o godz. 18, z wyjątkiem wtorku, gdzie roraty będą rano o godz. 6:30.
 3. Powoli kończy się czas Adwentu. Ufam, że większość parafian skorzystała z sakramentu pokuty i pojednania, przygotowując w ten sposób serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. W naszym Kościele będzie jeszcze okazja do przedświątecznej spowiedzi – codziennie pół godziny przed Mszą Świętą oraz we wtorek od godz. 14:30 do 16:00 i od 16:30 do 18:00. Odwiedziny chorych w domach we wtorek od godz. 9 po wcześniejszym zgłoszeniu.
 4. W środę o godz. 18 podczas nowenny skierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia i ostatnie roraty o godz.6.30. Tradycyjnie w tym dniu zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa, łamanie się opłatkiem oraz wspólny śpiew kolęd i pastorałek. O godz. 12 za pośrednictwem facebook’a zostaną przekazane życzenia świąteczne do parafian, a o północy zapraszam na Pasterkę. Ofiary przekazane w czasie tej Mszy Świętej zostaną przeznaczone na Fundusz Obrony Życia SOS.
 6. W piątek uroczystość Narodzenia Pańskiego, a w sobotę święto św. Szczepana. W tych dniach Msze Święte będą sprawowane jak w każdą niedzielę. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie
 7. Przyszła niedziela to Niedziela Świętej Rodziny. Po każdej Mszy Świętej specjalne błogosławieństwo dla rodzin.
 8. Nasza parafia w miesiącu grudniu prowadzi na facebook-u transmisję Mszy Świętej niedzielnej o godz. 11. Serdeczne Bóg zapłać za dotychczas przekazane ofiary, tu w świątyni, jak i na konto parafialne.
 9. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą, nie odbędą się w formie tradycyjnej. Pragnę jednak spotkać się z Parafianami w naszej świątyni na wspólnym kolędowaniu przy żłóbku, aby wypraszać dla ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Podstolickiej. Każde spotkanie rozpocznie się o godz. 18 Mszą Świętą w intencji mieszkańców poszczególnych regionów parafii, po której odbędzie się wspólne śpiewanie kolęd. Wcześniej w tym dniu na wyraźne zaproszenie rodzin, odwiedziny w domach. W związku z tym bardzo proszę o zgłaszanie się parafian, którzy pragną przyjąć kapłana w swoich domach z wizytą duszpasterska (zakrystia, kancelaria, telefon) do 27 grudnia.
 10. Dziękujemy Rodzinom z Podstolic – od Państwa Gawędów do Państwa Śmieszkiewicz za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające  w Podstolicach – od Państwa Burdów do Państwa Gaworów.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg odwołał do siebie + Halinę Góralszczyk. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…