Ogloszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na III. Niedzielę Adwentu 13.12.2020

By 12 grudnia 2020 No Comments
  1. Dziś 3 niedziela Adwentu. W liturgii Kościoła 3. Niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Adwent jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, dlatego zapraszam na Msze Święte roratnie, które są sprawowane codziennie o godz. 18, z wyjątkiem wtorku, gdzie roraty będą rano o godz. 6:30. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy jesteśmy już przygotowani na spotkanie z Jezusem dlatego proszę nie odkładać sakramentu pokuty na ostatnią chwile. Będzie sposobność skorzystania ze spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św…  W dniu dzisiejszym swoją ofiarą na tacę wspomożemy również materialnie Kościół na Wschodzie.
  2. Dziś wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.
  3. Po Mszy Świętej Zespół Charytatywny rozprowadza świece na stół wigilijny jako Dzieło Pomocy Dzieciom Potrzebującym. Zachęcam do nabywania opłatków przy świątyni u Organistów na znak więzi łączącej wieczerzę wigilijną z ucztą eucharystyczną.
  4. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża – prezbitera i doktora Kościoła.
  5. W środę o godz. 18 podczas nowenny skierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W piątek o godz. 18 Godzina Miłosierdzia, podczas której będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych. Najpierw odprawimy w ich intencji Mszę Świętą a później polecimy naszych zmarłych Miłosiernemu Ojcu podczas koronki do Miłosierdzia Bożego. Szczegółowe intencje znajdują się w gablocie przed Kościołem.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 14 specjalna Msza św. dla chorych z sakramentem Namaszczenia Chorych a od godz. 13 okazja do spowiedzi.
  8. Nasza parafia w miesiącu grudniu prowadzi na facebook-u transmisję Mszy Świętej niedzielnej o godz. 11. Serdeczne Bóg zapłać za dotychczas przekazane ofiary, tu w świątyni, jak i na konto.
  9. Tegoroczna wizyta duszpasterska w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną odbędzie się w styczniu w dwóch formach: odwiedziny w domach rodzin, które zaproszą duszpasterza, a później specjalna Msza Święta wieczorna w Kościele dla mieszkańców regionów parafii, których w danym dniu odwiedzamy. W związku z tym bardzo proszę o zgłaszanie się rodzin, które pragną przyjąć kapłana z wizytą duszpasterska (zakrystia, kancelaria, telefon). Terminy odwiedzin zostaną ogłoszone w Nowy Rok. Bardzo proszę o zgłaszanie się do 27 grudnia.
  10. Dziękujemy Rodzinom z Podstolic – od Państwa Gaworów do Państwa Bobków za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające  w Podstolicach – od Państwa Gawędów do Państwa Śmieszkiewicz.