Ogloszenia

Ogłoszenia parafialne na 2. Niedzielę Adwentu 06.12.2020

By 5 grudnia 2020 No Comments
  1. Dziś 2 niedziela Adwentu. Nasze uczestnictwo we Mszy św. zakończymy chwilą adoracji i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Adwent jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, dlatego zapraszam na Msze Święte roratnie, które są sprawowane codziennie o godz. 18, z wyjątkiem wtorku, gdzie roraty będą rano o godz. 6:30. Niech to będą nasze indywidualne rekolekcje adwentowe.
  2. Po Mszy Świętej Zespół Charytatywny rozprowadza świece na stół wigilijny jako Dzieło Pomocy Dzieciom Potrzebującym.
  3. Zachęcam do nabywania opłatków przy świątyni u Organistów na znak więzi łączącej wieczerzę wigilijną z ucztą eucharystyczną. Ofiary składane przy tej okazji są częścią wynagrodzenia za ich pracę.
  4. W poniedziałek przypada święto św. Ambrożego – biskupa i doktora Kościoła. Na roraty o godz. 18 zapraszam młodzież z klas VI przygotowującą się do sakramentu bierzmowania;
  5. We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszę Świętą o godz. 18 zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, zostaną poświęcone medaliki komunijne.
  6. W środę o godz. 18 podczas nowenny skierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, podczas której szczególną modlitwą obejmiemy wszystkie kobiety;
  7. W przyszłą niedzielę swoją ofiarą na tacę wspomożemy materialnie Kościół na Wschodzie.
  8. Nasza parafia w miesiącu grudniu prowadzi na facebook-u transmisję Mszy Świętej niedzielnej o godz. 11. Serdeczne Bóg zapłać za dotychczas przekazane ofiary, tu w świątyni, jak i na konto.
  9. Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w Podstolicach – od Państwa Gaworów do Państwa Janiów za ich troskę o naszą świątynię i ofiarę na potrzeby Kościoła. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Podstolicach – od Państwa Gaworów do Państwa Bobków.