Ogloszenia

Ogłoszenia parafialne na 1. Niedzielę Adwentu 29.11.2020

By 28 listopada 2020 No Comments
 1. Dziś 1 niedziela Adwentu. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok duszpasterski pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Adwent jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, dlatego zapraszam na Msze Święte roratnie, które jak w ubiegłym roku, będą sprawowane codziennie o godz. 18, z wyjątkiem wtorku, gdzie roraty będą rano o godz. 6:30. Niech to będą nasze indywidualne rekolekcje adwentowe.
 2. Dzisiaj błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny podczas każdej Mszy Św.. Można będzie je nabyć u Organistów, ponieważ ofiary składane przy tej okazji są częścią wynagrodzenia za ich pracę. Zachęcam do nabywania opłatków przy świątyni na znak więzi łączącej wieczerzę wigilijną z ucztą eucharystyczną.
 3. Po Mszy Świętej Zespół Charytatywny rozprowadza świece na stół wigilijny jako Dzieło Pomocy Dzieciom Potrzebującym.
 4. W poniedziałek przypada święto św. Andrzeja Apostoła, a we czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego – prezbitera.
 5. W środę o godz. 18 podczas nowenny skierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jak zawsze w pierwszą środę miesiąca błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy szczególnie te, które rok temu w grudniu przyjęły sakrament chrztu św.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca grudnia. Msze Św. wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa rano o 6.30 i po południu o 18. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać codziennie przed Mszą Św. oraz w piątek od godz. 16
 7. W sobotę odbędzie się Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7. Po Mszy Świętej zmianka różańcowa Róży Dziecięcej.
 8. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9. Proszę o ich zgłoszenie w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie u księdza.
 9. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja po każdej Mszy Świętej. Po Mszy Świętej o godz. 11 zmianka różańcowa Róży Męskiej.
 10. Nasza parafia w miesiącu grudniu prowadzi na facebook-u transmisję Mszy Świętej niedzielnej o godz. 11. Serdeczne Bóg zapłać za dotychczas przekazane ofiary tu w świątyni i na konto.
 11.  Dziękujemy Rodzinom mieszkającym w Podstolicach – od Państwa Kowalów do Państwa Jałochów za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Podstolicach – od Państwa Gaworów do Państwa Janiów.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg odwołał do siebie + Antoninę Kaczmarczyk. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 13. https://diecezja.pl/aktualnosci/list-pasterski-metropolity-krakowskiego-arcybiskupa-marka-jedraszewskiego-na-adwent-2020-roku/