Ogloszenia

Ogłoszenia parafialne na XXXIII. Niedzielę Zwykłą 15.11.2020

By 14 listopada 2020 No Comments
  1. Dziś 33 niedziela zwykła. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek, który skierował dzisiaj do nas orędzie, ustanowił ten dzień na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia w 2016r.
  2. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, w środę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, w piątek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego. W sobotę 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.
  3. W piątek o godz. 18 Godzina Miłosierdzia, podczas której będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych. Najpierw odprawimy w ich intencji Mszę Świętą a później polecimy naszych zmarłych Miłosiernemu Ojcu podczas koronki do Miłosierdzia Bożego. Szczegółowe intencje znajdują się w gablocie przed Kościołem.
  4. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Po Mszy Św. o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 15 modlitwy o trzeźwość i zmianka różańcowa Róży Żeńskiej.
  6. Parafia nasza w miesiącu listopadzie prowadzi na facebook-u transmisję Mszy św. niedzielnej o godz. 9  https://www.facebook.com/Parafia-Ducha-%C5%9Awi%C4%99tego-Podstolice-106141841029609 . Na stronie internetowej naszej parafii jest również podany nr konta, aby nieobecni parafianie w naszej świątyni z powodu reżimu sanitarnego, w myśl V przykazania kościelnego, mogli zatroszczyć się o potrzeby naszej wspólnoty w tych trudnych czasach pandemii ( Bank PKO SA:  87124014441111000009367072). Serdeczne Bóg zapłać za dotychczas przekazane ofiary.
  7. Dziękujemy Rodzinom z Podstolic od Państwa Opryszków do Państwa Dziedzic za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Podstolicach – od Państwa Góralczyk do Państwa Chlebdów.