Ogloszenia

Ogłoszenia parafialne na XXXII. Niedzielę Zwykłą 08.11.2020

By 7 listopada 2020 No Comments
  1. Dziś 32 niedziela zwykła. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Ofiarujmy im dar modlitwy i pokuty.
  2. Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. Zgodnie z decyzją papieża Franciszka do 30 listopada można uzyskać odpust zupełny nawiedzając cmentarz, odmawiając modlitwę w ich intencji oraz spełniając pozostałe warunki uzyskania odpustu zwykłego.
  3. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek przypada rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, czyli katedry biskupa Rzymu, we wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego – papieża, w środę przypada wspomnienie św. Marcina z Tours, w czwartek wspomnienie św. Jozafata – biskupa i męczennika, natomiast w piątek przypada wspomnienie pierwszych męczenników Polski.
  4. W środę 11 listopada przypada Święto Niepodległości.  O godz. 18 tradycyjna nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czasie Mszy św. w intencji Ojczyzny będziemy się modlić za tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny.
  5. Dziękujemy Rodzinom z Podstolic – Zamłynie za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające  w Podstolicach – od Państwa Opryszków do Państwa Dziedzic.
  6. Parafia nasza w miesiącu listopadzie prowadzi na facebook-u transmisję Mszy św. niedzielnej o godz. 9 https://www.facebook.com/Parafia-Ducha-%C5%9Awi%C4%99tego-Podstolice-106141841029609 . Na stronie internetowej naszej parafii jest również podany nr konta, aby nieobecni parafianie w naszej świątyni z powodu reżimu sanitarnego, w myśl V przykazania kościelnego, mogli zatroszczyć się o potrzeby naszej wspólnoty w tych trudnych czasach pandemii ( Bank PKO SA:  87124014441111000009367072)
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg odwołał do siebie + Józefę Frys. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…