Ogloszenia

Ogłoszenia parafialne na XXXI. Niedzielę Zwykłą 01.11.2020

By 31 października 2020 No Comments
  1. Dziś 31 niedziela zwykła. W dniu dzisiejszym przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Wielbimy Boga w Jego Świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom.  Msza Święta o godz. 14 odbędzie się w Kościele i sprawowana będzie za Zmarłych Parafian, szczególnie tych, których Bóg odwołał do siebie w minionym roku. W Kościele o godz. 13.30 odprawimy różaniec z wypominkami. Z powodu pandemii cmentarze pozostaną zamknięte do Dnia Zadusznego włącznie. Papież Franciszek zadecydował, że w tym roku wierni będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli odwiedzą bliskich na cmentarzach, nie tylko w oktawie wszystkich świętych, ale także w pozostałe dni listopada. Zachęcam więc Parafian, aby modlitwy na cmentarzu rozłożyć w czasie. W listopadzie przed wieczorną Mszą Świętą będziemy polecać Miłosiernemu Ojcu naszych bliskich zmarłych w koronce do Miłosierdzia Bożego.
  2. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek wspomnienie Wszystkich Świętych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, w środę przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza – biskupa.
  3. W środę o godz.18 zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jak zawsze w pierwszą środę miesiąca błogosławieństwo dzieci szczególnie tych, które rok temu w listopadzie przyjęły sakrament chrztu św.
  4. W pierwszy piątek listopada msze św. wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa rano o 6.30 i po południu o 18. Okazja do spowiedzi codziennie przed mszą św. oraz w piątek od godz. 16.
  5. W sobotę Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7. Po Mszy Świętej zmianka różańcowa Róży Dziecięcej.
  6. Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 9. Proszę o ich zgłoszenie w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie u księdza.
  7. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 11 zmianka tajemnic Róży Męskiej.
  8. Dziękujemy Rodzinom ze Szwabów Podstolickich za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające  w Podstolicach – Zamłynie.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg odwołał do siebie + Marka Burdę i + Bogdana Szymskiego. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…