Ogloszenia

Ogłoszenia parafialne na XXX. Niedzielę Zwykłą 25.10.2020

By 24 października 2020 No Comments
  1. Dziś 30 niedziela zwykła. Ostatnia niedziela miesiąca października w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym od pokoleń gromadzimy się na modlitwie, liturgii sakramentalnej i Eucharystii jednocząc się z Bogiem i ludźmi. Po Mszy Świętej o godz. 11 wystawienie Najświętszego Sakramentu i dziękczynne „Te deum”.
  2. W środę przypada wspomnienie Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  3. Przez ostatni tydzień października zapraszam na nabożeństwa różańcowe, które odbywają się w tygodniu o godz. 17:30.
  4. W środę, po różańcu, o godz. 18 tradycyjna nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Wielbimy Boga w Jego Świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom.  W naszym kościele Msze św. o godz.: 7.30, 9 i 11 oraz o 14 na cmentarzu sprawowana za + Zmarłych Parafian, szczególnie tych, których Bóg odwołał do siebie w minionym roku. Z powodu pandemii nie będzie tradycyjnej procesji z kościoła na cmentarz, wierni proszeni są o pozostanie przy grobach i o zachowanie wskazań epidemiologicznych. Przed mszą w kaplicy o 13.30 odprawimy różaniec z wypominkami. Papież Franciszek zadecydował, że w tym roku wierni będą mogli uzyskać odpust zupełny jeśli odwiedzą bliskich na cmentarzach nie tylko w oktawie wszystkich świętych, ale także w pozostałe dni listopada. Zachęcam więc Parafian, aby modlitwy na cmentarzu rozłożyć w czasie.
  6. Kartki wypominkowe dostępne są w zakrystii oraz przy wyjściu z Kościoła. Wypominki przyjmowane są po każdej Mszy Świętej.
  7. Dziękujemy Rodzinom z Podstolic Polanki za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające w Szwabach Podstolickich.
  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg odwołał do siebie + Marię Staśko i Dorotę Turcza . Polećmy je Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Link do listu abpa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego odnośnie nowej fali pandemii COVID-19:

https://diecezja.pl/aktualnosci/list-arcybiskupa-metropolity-krakowskiego-w-zwiazku-z-nowa-fala-pandemii-covid-19/