Ogloszenia

Ogłoszenia parafialne na XXVIII. Niedzielę Zwykłą 11.10.2020

By 10 października 2020 No Comments
  1. Dziś 28 niedziela zwykła. Przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem TOTUS TUUS. W dniu dzisiejszym przed Kościołem po każdej Mszy Świętej odbędzie się zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera kształcenie zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
  2. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek bł. Honorata Koźmińskiego – prezbitera, w czwartek św. Teresy od Jezusa, w piątek św. Jadwigi Śląskiej, w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  3. Przez cały październik zapraszam na nabożeństwa różańcowe, które odbywają się w tygodniu o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 15:30.
  4. Kartki wypominkowe dostępne są w zakrystii oraz przy wyjściu z Kościoła. Wypominki przyjmowane są po każdej Mszy Świętej, natomiast intencje mszalne na przyszły rok będą przyjmowane w poniedziałek, środę i czwartek po wieczornej Mszy Świętej w kancelarii parafialnej.
  5. W środę o godz. 18 tradycyjna nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W piątek o godz. 17:30 Godzina Miłosierdzia, podczas której będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych. Po nabożeństwie różańcowym polecimy ich Miłosiernemu Ojcu podczas Mszy św. i odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Szczegółowe intencje znajdują się w gablocie przed Kościołem.
  7. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna w kopertach przeznaczona będzie na pokrycie zakończonych prac konserwatorskich prowadzonych przy naszym Kościele. W zeszłą środę zostały odebrane przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zalegle prace związane z renowacją więźby dachowej, która była prowadzona w 2015r. oraz renowacja zewnętrznych ścian Kościoła oraz wieży, która była prowadzona w tym roku.
  8. Dziękujemy Rodzinom z Rzeszotar za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające  w Golkowicach.