Ogloszenia

Ogłoszenia parafialne na XXVI Niedzielę Zwykłą 27.09.2020

By 26 września 2020 No Comments
  1. Dziś 26 niedziela zwykła. Na dzień dzisiejszy przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny. W dniu dzisiejszym o godz. 15 koronka do Miłosierdzia Bożego, modlitwy o trzeźwość w rodzinach i zmianka różańcowa Róży Żeńskiej.
  2. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Wacława – męczennika. Ponadto w tym tygodniu w liturgii wspominamy:  we wtorek św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę św. Hieronima – prezbitera, w czwartek św. Teresę od Dzieciątka Jezus, a w piątek św. Aniołów Stróżów.
  3. W środę o godz. 18 podczas nowenny skierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszam wiernych na nabożeństwa różańcowe o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 15:30. Za odmówienie Różańca (pięciu tajemnic) można uzyskać odpust zupełny. Odpust zyskuje się raz dziennie spełniając następujące warunki: stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do grzechu, przyjęcie Komunii Św. oraz modlitwa w intencji Ojca Świętego.
  5. Od 1 października po każdej Mszy Świętej wieczornej będą przyjmowane intencje mszalne na przyszły rok (do czerwca) oraz wypominki jednorazowe i roczne.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca października. Msze Św. wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa rano o 6.30 i po południu o 18. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać codziennie przed Mszą Św. oraz w piątek od godz. 16
  7. W sobotę odbędzie się Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7. Po Mszy Świętej zmianka różańcowa Róży Dziecięcej.
  8. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9. Proszę o ich zgłoszenie w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie u księdza.
  9. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja po każdej Mszy Świętej, a po sumie o godz. 11 procesja do pięciu ołtarzy różańcowych, które tradycyjnie przygotują: I – Golkowice, II – Podstolice, III – Ochojno Górne, IV – Ochojno Dolne, V – Rzeszotary. Po procesji zmianka różańcowa Róży Męskiej.
  10. Dziękujemy Rodzinom z Ochojna przy ul. Dąbrówki od nr 1 do 39 za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające przy ulicach: Dąbrówki od nr 40 do końca, ul. Głogowa i Bliska.