Ogloszenia

Ogłoszenia parafialne na XXIV. Niedzielę Zwykłą 13.09.2020

By 12 września 2020 No Comments
  1. Dziś 24 niedziela zwykła. Rozpoczynamy X Tydzień Wychowania pod hasłem „Budujemy więzi”, który potrwa do 19 września. Ma być to wyrazem naszej troski o dobro młodzieży i dzieci oraz zwracać uwagę na pilną potrzebę wychowania jako pomocy w szukaniu prawdy. Z tej okazji w piątek w dniu św. Stanisława Kostki na mszę o godz. 18 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Po Mszy Świętej spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas 6-8 szkoły podstawowej. W dniu dzisiejszym o godz. 15.30 w koronce do Miłosierdzia Bożego będziemy polecać naszych Zmarłych w modlitwie wypominkowej i o 16 ofiarujemy w ich intencji Mszę św.
  2. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w środę przypada wspomnienie świętych męczenników Korneliusza – papieża i Cypriana – biskupa, w piątek święto św. Stanisława Kostki – zakonnika, patrona Polski.
  3. W środę o godz. 18 tradycyjna nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W piątek o godz. 17:30 Godzina Miłosierdzia, podczas której będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych. Najpierw polecimy ich Miłosiernemu Ojcu podczas koronki do Miłosierdzia Bożego, a później o godz. 18 odprawimy w ich intencji Mszę Świętą. Szczegółowe intencje znajdują się w gablocie przed Kościołem.
  5. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna w kopertach przeznaczona będzie na pokrycie zakończonych prac konserwatorskich prowadzonych przy naszym Kościele.
  6. Za tydzień w niedzielę na Mszę Świętą o godz. 16 zapraszam rodziców i dzieci klas 3 szkoły podstawowej przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.
  7. Dziękujemy Rodzinom z Ochojna przy ul. Jagiellońskiej od nr 113 do końca i ul. Cosówka za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające  w Ochojnie przy ulicy bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg odwołał do siebie +Helenę Sikorę. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…