Ogloszenia

Ogłoszenia parafialne na XVI. Niedzielę Zwykłą 19.07.2020

By 18 lipca 2020 No Comments
  1. Dziś 16 niedziela zwykła. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego poprzez uczestnictwo we Mszy Świętej. O godzinie 15:30 nabożeństwo, podczas którego będziemy czcić Najświętsze Ciało i Krew Chrystusa w litanii. Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie z zespołem charytatywnym. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy Świętej zapraszam Róże Różańcowe Kobiet.
  2. W środę wspomnienie Marii Magdaleny – w tym dniu zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek wspomnienie świętej Brygidy, zakonnicy i patronki Europy. W piątek wspominamy św. Kingę, dziewicę.
  3. W sobotę 25 lipca obchodzimy święto Św. Jakuba Apostoła. Tego samego dnia czcimy też Św. Krzysztofa, męczennika, patrona kierowców i podróżujących. Z racji wspomnienia tego świętego w sobotę po Mszy o godz. 18 i w niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlić o roztropne ich wykorzystanie. Swoimi ofiarami wesprzemy zakup środków transportu dla misjonarzy.
  4. W przyszłą niedzielę wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Zachęcam do modlitwy za nasze babcie, dziadków i rodziców. O godz. 15 koronka do Miłosierdzia Bożego, modlitwy o trzeźwość w rodzinach i zmianka różańcowa Róży Żeńskiej.
  5. Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona jest na spłatę wynajętego rusztowania niezbędnego do prac konserwatorskich przy wieży kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za waszą ofiarność. Prawdopodobnie konieczne będzie zamontowanie dodatkowych mosiężnych rynien, aby prace konserwatorskie miały większy sens. Jesteśmy w trakcie reorganizacji działania naszego cmentarza ale o tym w późniejszym terminie.
  6. W dniu 23 lipca do godz. 12 na placu przy plebanii będzie prowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odzysk surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu pozwoli na zgromadzenie środków finansowych, dzięki którym możemy wesprzeć Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata m.in. w Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii. Zwracam się z prośbą do Sołtysa, Radnych, Ochotniczej Straży Pożarnej, młodzieży oraz grup parafialnych o pomoc w przeprowadzeniu zbiórki u osób starszych, samotnych, które nie posiadają własnego transportu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  7. Dziękujemy Rodzinom z Ochojna przy ul. Lwowskiej od nr 1-30 oraz ul. Klonowej za ich troskę o naszą świątynię. W nadchodzącym tygodniu gospodarzami, którzy zatroszczą się o piękno naszego kościoła będą Rodziny mieszkające przy ulicy Lwowskiej od nr 31 do końca.